جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / بارداری / زایمان / زایمان طبیعی / میزان درد زایمان طبیعی چقدر است؟
میزان درد زایمان طبیعی

میزان درد زایمان طبیعی چقدر است؟

طبیعی ترین نوع زایمان از انسان ها همان زایمان طبیعی میباشد. مانند دیگر موجودات انسان نیز میتواند از طریق زایمان طبیعی و بسته به شرایطی مشخص به زایمان طبیعی مبادرت بورزد. اما این شکل از زایمان دارای سختی های بسیاری میباشد که یکی از آنها میزان درد زایمان طبیعی میباشد که بسیاری را به سمت سزارین سوق میدهد.

در ادامه به بررسی موضوع میزان درد زایمان طبیعی میپردازیم. با وب سایت یکدانه همراه باشید.

بررسی میزان درد زایمان طبیعی

به یاد داشته باشید روش‌های مقابله با درد زایمان به خود شما بستگی دارد. افراد مختلف از روش‌های متفاوت برای مقابله با میزان درد زایمان طبیعی استفاده می‌کنند. برخی از افراد قادرند درد خود را با تمرکز بر روی سایر موارد کمتر کنند. در برخی از تکنیک‌ها به زنان آموزش داده می‌شود که زایمان یک فرآیند طبیعی است اما باید تصمیمات آگاهانه در مورد درد زایمان اتخاذ شود.

حتما بخوانید: آشنایی با زایمان طبیعی و شرایط آن

.در برخی از روش‌ها برای تحمل میزان درد زایمان طبیعی نیز معمولا بر روی حمایت یک فرد متخصص تاکید می‌شود. این فرد می‌تواند به شما در داشتن زایمانی آسان کمک کند

در مورد میزان درد زایمان طبیعی باید گفت که  از شروع انقباض واقعی زایمانی تا هنگامی که دهانۀ رحم چهار سانتی متر باز شده باشه دهانۀ رحم علاوه بر باز شدن ، نازک هم شده. این قسمت معمولاً از همۀ  مراحل قابل تحمل تر میباشد و از آنجایی که این قسمت از مرحلۀ اول حدود شش ساعت طول میکشه ، بسیاری از خانم ها ترجیح می دن این مرحله را در منزل به سر ببرند.

درد زایمان طبیعی

خوب است به یاد داشته باشید باز شدن دهانۀ رحم در این مرحله بسیار کندتر از مرحلۀ بعدیه . برای مثال برای عبور دو سانتی متر به ۴ سانتی متر زمان بسیار بیشتری می بره تا این که از شش سانت به ۸ سانتی متر هر چند که در هر دو ۲ سانتی متر پیشرفت کرده اید.

بخش دیگر به میزان درد زایمان طبیعی اشاره میکند درد فعال نام دارد و از زمانی که دهانۀ رحم چهار سانتی متر باز شده تا هنگامی که به ۷ سانتی متر برسه میباشد. وقتی که دهانۀ رحم شش سانتی متر باز شد ، انقباضات بسیار قوی تر شده و دفعات آنها نیز بتدریج افزایش پیدا میکنه و زمان بیشتری طول میکشه.

برای نمونه هر دو دقیقه یک انقباض ۶۰ ثانیه ای ممکنه رخ بده. در این مرحله احتمالا ًاحساس گرمی می کنید، هانتان خشک می شه، کمی خسته می شید و کمرتان نیز درد می گیره. بهتره مرتب تغییر وضعیت بدید ولی اصلا نباید به پشت نخوابید.

درد زایمان طبیعی چقدر طول میکشد؟

باید در نظر داشته باشید زمانی که می‌خواهید از زایمان طبیعی برای به دنیا آوردن فرزند خود استفاده کنید هیچ زمان خاصی برای آن وجود نخواهد داشت. برای برخی از زنان، تولد نوزاد در عرض چند ساعت انجام می‌شود و برای برخی نیز این زمان ممکن است طولانی باشد. چه بخواهید از دارو برای اینکار استفاده کنید یا خیر،بدن هر فردی واکنش متفاوتی به میزان درد زایمان طبیعی خواهد داشت.

مقاله مشابه: مشاوره کودک چیست؟

اگر نتوانم میزان درد زایمان طبیعی را تحمل کنم

در بعضی موارد میزان درد زایمان طبیعی ممکن است آسیب رسان باشد. برخی از خانم هاممکن است قبل از شروع درد زایمان بگویند که هیچ دارویی برای درد خود نمی‌خواهند اما به محض شروع شدن درد های شدید نظر خود را عوض می‌کنند. این موضوع بسیار رایج و قابل درک میباشد، شما باید اشتیاق و تمایل خود را تحسین کنید.

اما اگر میزان درد زایمان طبیعی بیش از حد بود بهتر است از حرف دیگران نترسید و درمان‌های دارویی را بپذیرید. اگر تمامی موارد بر اساس برنامه ریزی پیش نرفت، ممکن است نیاز به تغییر شرایط داشته باشید. به دنیا آوردن فرزند یک تجربه ناب و دوست داشتنی است پس نگران هیچ چیز نباشید.

مطابق نظر کارشناسان و متخصصین این امر با شروع و پیشرفت دردهای زایمان سر جنین به عریض ترین قسمت لگن حرکت می کند و در این حین مرتب تغییر وضعیت می دهد و می چرخد و البته به مثانه و راست رودۀ شما بیشتر فشار وارد می شود.
در طی زایمان و بیشتر در مرحلۀ دوم، جمجمۀ جنین تحت فشار بدن شما قرار می گیرد و بطور مرتب تغییر شکل می دهد. به همین علت اگر سر نوزادتان کشیده به نظر می رسد و یا قسمتی از آن به نظر تغییر شکل یافته می رسد، نگران نباشید چون این حالت به علت همین فشارهای لگن به سر جنین ایجاد شده است.
میزان درد زایمان طبیعی از فرد به فرد متفاوت مخواهد بود بلکه این میزان تحمل و تعریف شما از درد است که نظرتان را نسبت به این نوع درد تعریف میکند. با مشاوره گرفتن از متخصصین میتوانید این مرحله از زایمان را راحتتر طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *