جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / یکدانه ها / موفقیت / موفقیت چیست ؟
موفقیت چیست

موفقیت چیست ؟

  به راستی موفقیت چیست و معنای یکتای آن کدام است؟ موفقیت را برای خود چطور تعریف میکنید و از آن چه انتظاراتی دارید؟

میدانید موفقیت چیست؟

با سایت یکدانه همراه باشید.

موفقیت معانی بسیار زیادی دارد و بسته به نوع شخصیت و دیدی که به دنیای اطراف خود دارید موفقیت را تعریف میکنید.

کتاب های بسیار زیادی در باب اینکه موفقیت چیست و چگونه باید به آن برسیم نوشته شده است، نویسندگان بسیاری به تالیف موضوعات روانشناسی موفقیت مشغول هستند و خود میلیون شدند و به موفقیت مورد نظر خود رسیده اند.

قبل از هر چیز باید به این موضوع بپردازیم که چطور دنیای اطرافتان را مورد مطالعه و بررسی قرار میدهید.

دنیای اطراف برای شما چطور ساخته شده است؟ میگوییم چطور ساخته شده است چون تمامی آنچه که در اطراف شما وجود دارد از دنیای درون و نوع دید شما به موضوعات مختلف بر میگردد.

اینکه چگونه به موضوعات مختلف نگاه میکنید، اینکه از زندگی خود چه توقعی ارید دنیای شما را شکل میدهد.

به همین خاطر است که میگوییمموفقیت برای هر فردی میتواند متفاوت باشد و هر کسی موفقیت را به شکلی خاص تعریف کرده باشد.

موفقیت چیست دوست من؟

برای اینکه بدانید موفقیت چیست باید خیلی دقیق تر به ریشه های شخصیتی و باورهای خود برگردید.

باید ببینی در ضمیر ناخودآگاه شما موفقیت چطور تعریف شده است؟ برای چه چیزی قرار است بیشترین زحمت را بکشید و برای چه چیزی میخواهید شناخته شوید.

به طور کلی موفقیت آن شرایط آرمانی است که برای رسیدن به آن شور و هیجان دارید، موفقیت شما در حالتی بیان میشود که بدون هیچ شکی میخواهید به آن برسید.

فرقی نمیکند دانشجو هستید یا شاغل، فرقی نمیکند ر چه سطحی از موقعیت اجتماعی و یا ثروت قرار دارید به هر حال باید هدفی داشته باشید که برای آن به سختی تلاش میکنید.

حتما بخوانید: راه رسیدن به موفقیت چیست؟

اگر فاقد این هدف متعالی هستید خوب دیگر نیازی نیست این مقاله را ادامه دهید چون برایتان بی فایده است و باید در ابتدا به بررسی خواسته اصلی خود بپردازید.

موفقیت میتواند کسب موقعیت کری بالاتر، رسیدن به میزان درآمد بیشتر و یا اخذ مدرک دانشگاهی شما باشد، تنها این را به یاد داشته باشید که اهداف شما و اینکه موفقیت برایتان چیست میتواند در طی زمان تغییر کند.

زیاد روی این موضوع تاکید نکنید که حتما باید اهداف خاصی به عنوان موفقیت داشته باشید، شما میتوانیدانسانی انعطاف پذیر با خواسته های گوناگون باشید چرا که این ذات اصلی بشر است که بنا به موقعیت های متفاوت خواسته های خاصی داشته باشد.

برای کسب موفقیت خودم چکار کنم؟

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در زندگی خودت بای این کار را بکنی که اهداف بلا مانع خودت را مشخص کنی، یعنی اینکه ببینی چه چیزی در زندگی برای شما از هر چیز دیگر مهم تر است، برای چه چیزی حاضرین هر کاری انجام دهید؟

این یعنی شناخت چرایی زندگی چون در این صورت است که میتوانید با هر چگونگی در این باره مبارزه کنید.

برای نتیجه گیری باید به این موضوع اشاره کنیم که دوستان عزیز موفقیت را بر اساس شرایط زندگیتان تعریف کنید به زندگی و شرایط دیگر افراد نگاه نکنید و حسرت آنها را نخورید چرا که موفقیت شما میتوان بسیار بزرگ تر و درخشان تر باشد.

موفق و پیروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *