جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / بارداری / بررسی موضوع روابط جنسی در دوران بارداری
روابط جنسی در دوران بارداری

بررسی موضوع روابط جنسی در دوران بارداری

روابط جنسی و زناشویی از اصلی ترین نیازهای هر زوج میباشد که باید به آن توجه ویژه شود. اتفاقا در دوران بارداری و حتی نزدیک به زمان زایمان. روابط جنسی در دوران بارداری یکی از مسائلی است که باید درباره بارداری بدانید میباشد.

با سایت یکدانه همراه باشید.

بررسی موضوع روابط جنسی در دوران بارداری

به یاد داشته باشید همیشه موقعیت های دلخواه ما فراهم نیستند. در طی دوران بارداری معمولا زوجها با انواع مشکلات و موقعیت های جدیدی که تا به حال تجربش نکردن رو به رو میشن و نمیدونن باید چکار انجام بدن به خصوص در مورد روابط زناشویی . اونها بچه دار شدن را در بالای خواسته هاشون قرار میدن و فقط سعی میکنند از مشکلاتی که به وجود میآد فرار کنند.

در حقیقت رویکرد منفعل به مشکلات زندگی مشترک مثل اتفاقات جدید درباره روابط زناشویی در دوران بارداری میتواند به اصل زندگی مشترک صدمه وارد نماید. اگر به این موضوعات زندگی توجه نکنید آنها بزرگ میشن و یک زمان میبینید که از ارزش های اصلی زندگیتون بزرگتر و قوی تر هم شدن و به روابط زناشویی موفق شما آسیب وارد میکنند.

در بررسی موضوع روابط زناشویی در دوران بارداری به طور عمومی تهوع و استفراغ دوران بارداری از هفته ۶ بارداری آغاز می شود، در این دوران روابط جنسی و یا حتی تصور آن نیز ممکن است موجب بروز حالت تهوع در زنان باردار شود.

اغلب زنان حس می کنند بویایی شان تقویت شده و هر بویی به نظرشان تهوع آور می رسد. بروز حساسیت سینه ها به ویژه در سه ماهه اول در زنان چند زا شایع است وتحریک سینه ها در هنگام برانگیختگی جنسی می تواند دردناک باشد. بنابراین باید متوقف و یا محدود گردد.

مطلب مشابه: اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

حتما به یاد داشته باشید که در صورت خستگی، زمان آمیزش باید کوتاه تر شود. این خستگی فیزیکی به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود و می تواند منجر به توقف فعالیت جنسی در بعضی از خانم ها شود. به همسرتان اجازه دهید تا احساسات شما را در مورد آمیزش و لمس سینه ها درک کند. به او اطمینان دهید که هنوز دوستش دارید.

معمولا بسیاری از خانم ها در طی سه ماهه اول بارداری از زیر دل درد و کرامپها و کمر درد پس از ارگاسم شکایت می کنند. ماساژ کمر در این دوره علاوه بر مفید بودن احساس خوشایندی را نیز برای زنان باردار فراهم می نماید. بنابراین می توانید از همسرتان بخواهید محبتش را با ماساژ دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن به شما ابراز کند.

بررسی روابط جنسی در دوران بارداری

الگوی میل به روابط جنسی در دوران بارداری

الگوی میل به روابط جنسی در دوران بارداری کاملا متفاوت میباشد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

کاهش میل جنسی در سه ماهه اول و سوم بارداری و افزایش آن در سه ماهه دوم

طی سه ماهه اول ممکن است دچار تهوع و ضعف باشید. طی سه ماهه سوم ممکن است افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و حساسیت سینه ها و سایر مشکلات باعث شوند کمتر میل به تماس جنسی داشته باشید. این حالت طبیعی است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت کنید و سعی کنید راهی بیابید که برای هر دوی شما رضایت بخش باشد.

بارداری در بعضی زنان باعث افزایش میل جنسی می شود

فارغ شدن از نگرانی در مورد احتمال بارداری به برخی از زنان احساس رهایی می بخشد. در برخی موارد، یک زن در دوران بارداری است که برای اولین بار به اوج لذت جنسی می رسد و یا چند بار اوج لذت را تجربه می کند. این موضوع به دلیل افزایش فعالیت هومورنی و بیشتر شدن گردش خون لگن است.

اما به یاد داشته باشید که ممکن است با پیشرفت بارداری متوجه شوید که انتخاب وضعیت های جدید برای آمیزش جنسی ضروری است. ممکن است شکم شما باعث شود انتخاب برخی وضعیت ها برای شما ناراحت کننده باشد.

مطلب مشابه: اصول تربیت فرزند

به علاوه، توصیه می شود که از حدود ۱۶ هفتگی ( نزدیك به چار ماهگی ) از خوابیدن به پشت ( تاقباز ) خودداری كنید ‏ چرا که در این حالت؛ ممكن است فشار ناشی از وزن رحم بر روی عروق اصلی لگن موجب اختلال در گردش خون این ناحیه شود. بهتر است برای آمیزش جنسی یا به پهلوی خود بخوابید و یا بالا قرار گیرید.

حتما باید با همسرتان در این بازه زمانی ارتباط را بقرار کنید. به یاد داشته باشید این زمان نیز میگذرد و باز باید به حالت اولیه برگردید.

همیشه اینطور بوده است که بازسازی ارتباط نیازمند صرف زمان، درک متقابل و حمایت قلبی میباشد. در نقد کردن همسرتان دقت کنید، وقتی احساس میکنید چیزی در ارتباط شما درست پیش نمیرود بدون اضافه کاری و به سادگی سوال بپرسید: “عزیزم همه چیز رو به راهه؟”، “عزیزم مشکلی وجود داره” یا “عزیزم چیزی هست که بخوای به من بگی؟” این رفتار شروع برقراری ارتباط مثبت و سازنده میباشد. در غیر اینصورت به هیچ شکل نمیتوانید به ریشه یابی و رفع مشکلات بپردازید.

جمع بندی موضوع روابط جنسی در دوران بارداری

به عنوان یک همسر میبایست به عقاید همسرتان در این مورد احترام بگذارید اما زیاد وسواس به خرج ندهید. به خاطر داشته باشید. این دوره، مرحله ای گذراست که پایان خوشی در پی خواهد داشت. می توانید از لباس هایی استفاده کنید که اندام شما را برای همسرتان زیباتر جلوه دهد. پوشیدن لباس ها ی نخی و خنک که از زیر سینه، گشاد می شوند و یا لباس هایی که شکم شما را بیشتر جلوه می دهند، در رنگ های درخشان و یا ملایم به انتخاب خودتان، می توانند گزینه هایی جذاب باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *