جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / تربیت فرزند / آیا برای بچه دار شدن آماده اید ???
آیا برای بچه دار شدن آماده اید

آیا برای بچه دار شدن آماده اید ???

بچه دار شدن به جد از بزرگترین آرزوهای هر زن و شوهری است. بچه دار شدن یه فصل جدید و یه اتفاق بسیار خاص در زندگی زناشویی هست که در بسیاری از مواقع بعد از تولد کودک معنی و مفهوم خود را نشان میدهد. اما اینو از خودتون بپرسید که برای بچه دار شدن آماده اید یا نه؟

آیا برای بچه دار شدن آماده اید ؟؟؟

با سایت یکدانه همراه باشید.

اگر میخواین بچه دار بشین از خودتون سوال کنید که آیا برای بچه دار شدن آماده اید ؟ آیا میدونید چه نوع مسئولیت هایی در انتظار شماست و از چه راهی باید برای کودک عزیزتان یه والد خوب باشید؟ اینکه بدونیم آیا برای بچه دار شدن آماده اید یا نه خیلی بستگی به نوع دیدتون به فرزند داری و اتفاقا میزان مطالعه و تحقیقتون داره.

اینکه از پدر و مادر ویا دوست و آشنا اطلاعاتی دباره بهترین زمان بچه دار شدن و یا هر موضوع دیگه ای میگیرین خوبه اما به یاد داشته باشید متخصصین بسیاری از مشاوره کودک گرفته یا روانشناسان بسیار بزرگ که در زمینه تربیت فرزند کار و فعالیت میکنند اطلاعات دست اول و علمی خوبی برای ما دارن که میتونیم ازشون استفاده کنیم.

پس نکته اصلی اینه که نباید خودمون و داشته هامون رو به منابع اطراف محدود کنیم.

موضوعی در رشته روانشناسی کودک هست که میگه نوع رفتار ما و یا حتی عکس العمل ما به نسبت رفتار های کودکان میتونه تاثیر فراوانی در شکل گیری شخصیت و نوع منش فرزندمان داشته باشه.

این جمله خیلی بین روانشناسان باب شده که میگن تربیت فرزند به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای آینده کودکمان است. چرا؟؟ چون با استفاده از تربیت اصولی و با ساخت زیر بنای پایدار میتونیم زندگی و آرامش خوبی برای فرزندمان ایجاد کنیم که به واسطه اون بتونه به خود شناسی، کشف استعداد و حتی روانی آرام برسه.

پیشنهاد ویژه: مهارت ارتباط با کودک

این هدف اصلی علم روانشناسی برای مقابله با استرس کودک و ایجاد ذهنی آرام است.

خوبه بدونید که استرس کودکان در حقیقت واکنشی است که کودک نسبت به تغییرات منفی زندگی اش نشان می دهد. استرس اگر کم باشد، مفید است. اما استرس بیش از حد و مفرط بر روی افکار، رفتار و احساسات کودک تاثیر منفی دارد.

پس یادتون باشه نباید چیزی رو فراموش کنید و حتی به بعد موکول کنید. تربیت فرزند فرایندی اصولی و پله به پله میباشد.

از طرف دیگه علم مشاوره کودک اغلب با بسیاری از مشکلاتی که برای بزرگسالان نیز رخ می دهند مانند اضطراب یا افسردگی سر و کار دارد اما این نوع درمان بر تجزیه و تفکیک این مشکلات به گونه ای که کودک بتواند درک درستی از آن ها داشته باشد تاکید دارد.

به طور کلی مشاوران کودکان متخصصانی هستند که می توانند از عملکرد درونی رشد کودک را که حتی برای نزدیک ترین افراد به او نیز لزوما مشهود نیستند آگاه شوند.

موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که امکان دارد کودک نتواند به شما بگوید که به چه نوع کمکی نیاز دارد بنابراین نقش مشاوره کودک در ایجاد حس اطمینان به کودک نسبت به روش های درمان مشاوره که برای او بهترین گزینه به شمار می آید بسیار حیاتی است.

پس در نهایت برای جواب به سوال اینکه برای بچه دار شدن آماده اید شما به عنوان والدین کودکی که دارید و یا تو راه هست به خاطر داشته باشیدمسئولیت بسیار بسیار زیادی در قبال تک تک لحظات دلبندتان دارید و باید با برنامه عمل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *