جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / خانواده / آشنایی با اهمیت روابط زناشویی
آشنایی با اهمیت روابط زناشویی

آشنایی با اهمیت روابط زناشویی

خداوند متعال انسان را برای تعالی و ارزشهای بسیار افریده است. خداوند انسان را سرافراز و سربلند میخواهد چرا که ما نماینده پروردگار بر روی زمین هستیم. ما از نعمت های بسیاری استفاده میکنیم که یکی از آنها روابط زناشویی بین زوجین میباشد. روابط زناشویی سالم و موفق دارای ویزگی های بسیاری میباشد که زندگی را به سمت شکوفایی و پیشرفت سوق میدهد.

با وب سایت یکدانه همراه باشید.

اهمیت رابطه زناشویی

از طرفی بر اساس یافته های علم روانشناسی رابطه زناشویی نا سالم و بی اساس زندگی را به سمت تباهی و نابودی خواهد برد. روابط جنسی میتوانند شکوفا کننده استعدادهای بسیار ادم باشند. همیشه در روابط زناشویی سالم احساساتی مانند امنیت، صمیمیت و صداقت را تجربه می کنید، ممکن است زمان ببرد تا احساساتی مانند خطر، عدم صمیمیت و شرم را از خود دور کنید اما باید صبر و پشتکار داشته باشید.

ایجاد این نوع رابطه ها همیشه مشکل است چرا که مانند هر چیز خوب دیگه نیاز به مراقبت میباشد. ار همان ابتدای ازدواج تا دوران پیری روابط زناشویی از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. برای مثال روابط زناشویی در سالمندی و دوران پیری تضمین کننده زندگی آرام و سرشار از آرامش میباشد. البته به شرطی که در دوران جوانی برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

تصمیمی برای تمام دوران

به طور عمومی افراد موفق برای حفظ روابط زناشویی در سالمندی آن ها راه های جدیدی برای بازی پیدا می کنند. تمام تحقیقات در زمینه رضایت زناشویی نشان می دهد که زوج ها با انجام فعالیت های جدید و نوآورانه به جای همان عادت های قدیمی، بیشتر به هم نزدیک می شوند. هر گونه جستجوی جدید و لذت بخش می تواند به زن و شوهر حس جوانی و تفاهم بیشتری ببخشد – و همچنین می تواند عشق آن ها را نیز تقویت کند.

براینیل به رابطه زناشویی مثبت و پیشرو باید مطالعه کنیم، باید راه های جدید را امتحان کنیم و به علایق طرف مقابل احترام بگذاریم تا به ایجاد تنوع در روابط زناشویی دست پیدا کنیم که نتیجه آن تجربه بهترین ها میباشد. ۳۰ یا ۴۵ دقیقه از یکی از شب های هفته را به برقراری یک رابطه جنسی لذت بخش با همسر خود اختصاص دهید.

سعی کنید با انجام دادن کارهایی مانند یک حمام دو نفره، رد و بدل کردن حرف های عاشقانه و تحریک کننده و ناز و نوازش همسر خود مانند این که با یک کودک رفتار می کنید تنوع در روابط زناشویی ایجاد کنید و تا جایی که می توانید از روش هایی که همیشه برای برقراری رابطه جنسی به کار می برید، اجتناب کنید.

فواید روابط زناشویی سالم

اما همین نعمت خدادادی باید به خوبی مدیریت شود تا به فواید روابط زناشویی سالم پی ببریم. متخصصین روابط زناشویی اعتقاد دارند کاهش احتمال بیماری و ابتلا به انواع عارضه های جسمی از فواید روابط زناشویی میباشد. محققین دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا پی برده اند افرادی که در هفته یک و یا دوبار رابطه زناشویی را تجربه میکنند به نسبت دیگر افراد کمتر دچار بیماری و مشکلات جسمانی میشوند.

البته موارد بسیاری مانند:

  • تغذیه صحیح
  • فعالیت بدنی
  • خواب کافی
  • انجام به موقع واکسیناسیون های ضروری

سیستم ایمنی بدن شما را فعال نگه میدارند. به یاد داشته باشید برای دست یابی به بهترین ها باید بهترین باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *