جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / یکدانه ها / سبک زندگی / اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی
اهمیت روابط جنسی

اهمیت روابط جنسی در زندگی زناشویی

روابط جنسی یکی از نعمات بزرگ خداوند برای بشر میباشد که به واسطه ان میتواند بر بسیاری از مشکلات خود غلبه کند. روابط زناشویی راهی برای رفع ایمن یکی از بزرگترین نیازهای بشر میباشد که با دقت در نوع و نحوه آن میتواند سلامت روحی و جسمی را تضمین کرد. اهمیت روابط جنسی از آنجایی نمایان میشود که در صورت خطرناک بودن مشکلات عدیده ای را برای نوع بشر فراهم میکند.

بررسی اهمیت روابط جنسی در زندگی مشترک

با سایت یکدانه همراه باشید.

یکی از موضوعاتی که گریبان گیر بسیاری از زوجین بوده است موضوع بی میلی جنسی میباشد، به خصوص در دوران بارداری و زمانی که آنها چشم انتظار یک مهمان کوچک به زندگیشان میباشند. عوامل کاهش دهنده میل جنسی بسیار زیاد میباشند اما با دقت و توجه در آنها میتوان به زورهای خود بدون استرس و اضطراب بازگشت.

جالب است بدانید که کاهش میل جنسی، نوعی اختلال جنسی است که موجب می‌شود فرد علاقه‌ای به رابطه جنسی نداشته باشد. این مشکل می‌تواند در نقطه‌ای از زندگی افراد، چه مرد و چه زن، رخ دهد. عوامل فیزیکی و روانشناسی متعددی در ابتلا به این مشکل موثر میباشند که مهمترین آنها افسردگی و اضطراب هستند.

مقاله مرتبط: آشنایی با زایمان طبیعی و شرایط آن

از طرف دیگر مشکلات ارتباطی حل نشده بین همسران، یکی از مهلک ترین عوامل موثر در کاهش میل به رابطه جنسی است. در زن ها، احساس صمیمیت، عامل مهمی در برقراری رابطه جنسی است.

اما بحث و جدل، ارتباط ضعیف، خیانت، عدم اعتماد و دیگر مسائلی که مانعی بر سر صمیمیت است، می تواند منجر به کاهش علاقه به رابطه جنسی شود.

روابط جنسی در دوران بارداری

مشکلی به نام اعتیاد جنسی

در کنار مطالعه بحث اهمیت روابط جنسی باید اشاره کرد که موضوع بی میلی جنسی تعدادی دیگر از زوجین با مشکل اعتیاد به رابطه جنسی دیگیر هستند. این موضوع دقیقا در مقابل موضوع قبلی قرار دارد و مشکل اصلی در مورد زیاده خواهی جنسی میباشد که معمولا در بیشتر افراد یک مشکل روحی میباشد تا جسمی.

مطابق یافته های علم روانشناسی اعتیاد به رابطه جنسی می تواند بر اضطراب یا افسردگی نهفته در فرد سرپوش بگذارد.

معمولا در این وضعیت افراد عمل جنسی را حتی با وجود این که می تواند خود پیامدهای منفی مانند کاهش سلامت جسمی، مشکلات مالی، از بین رفتن روابط و از دست دادن شغل به همراه داشته باشد به منظور برطرف کردن افسردگی نهفته در خود انجام می دهند.

اما بررسی های اخیر نشان می دهد بسیاری از افرادی که اعتیاد به رابطه جنسی در آن ها تشخیص داده شده است در واقع کمتر از حد معمول درگیر عمل جنسی می شوند اما به دلیل داشتن تمایلات جنسی احساس شرم می کنند یا نسبت به رابطه جنسی یک دید منفی دارند.

مطلب مشابه: اصول تربیت فرزند

اما به یاد داشته باشید موضوعات بیان شده در بالا نشان دهنده اهمیت روابط جنسی در زندگی مشترک میباشند. افراط و تفریط به هر نوع میتواند به هر عادت انسان آسیب رسانی کند و لطمات بسیاری را به وی وارد نماید. روابط جنسی در دوران بارداری یکی از موضوعات خاص در این برهه حساس از زندگی میباشد که بایددقت فراوان به آن شود.

یکی از مهم ترین موضوعات درباره اهمیت روابط جنسی و روابط زناشویی در دوران بارداری عدم وجود ارتباط درست بین زوجین، ایجاد فاصله و مشکل وجود عدم صمیمیت میباشد.

اینها موارد استرس زای یک رابطه در هر دورانی میباشند اما حتما قابل حل هستند. اولین قدم در حل مشکلات بالا و پی بردن به اهمیت موضوع روابط زناشویی در دوران بارداری این است که نسبت به این موضوع علم پیدا کنیم.

نتیجه گیری در مورد اهمیت روابط جنسی

زوجین در این برهه خاص مجادلات بیشتری را تجربه میکنند، بحث های بیشتری شکل میگیرد و این اتفاقی نیست که قبلا هم رخ داده باشد و این موضوع و تنش ها بر روی روابط جنسی در دوران بارداری تاثیر بسزایی میگذارد.

زمانی که به جای حل مشکلات در دوران بارداری اجازه بدهیم ناامیدی و تغییر نادرست اولویت های رخ بدهد این مسائل هم پیش میاید.

در هر صورت به یاد داشته باشید اهمیت روابط جنسی در هر مرحله از زندگی مشترک که قرار دارید بسیار زیاد میباشد. باید بتوانید با مطالعه رفتار و نیازهای همسرتان در این مورد خوب عمل کنید و جای بروز هیچ گونه مشکل و یا نقصانی را باقی نگذارید.

منبع : سایت روانشناسی ویکی روان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *