جمعه , آذر ۲۳ ۱۳۹۷
خانه / یکدانه ها / ازدواج / آشنایی با ابعاد عشق
آشنایی-با-نشانه-های-عاشق-شدن

آشنایی با ابعاد عشق

زندگی زیبایی های بسیاری دارد که بسته به نوع دیدمان باید آنها را تفسیر کنیم. خداوند متعال نعمات گسترده ای در اختیاز بشر گذاشته است تا با استفاده از آنها آرامش و آسایش را تجربه کند. عشق یکی از نعمت های زیبای خداوند است که به زندگی ما رنگ و بوی خاصی میدهد. اما عشق چیست؟

عشق چیست؟

با سایت یکدانه همراه باشید.

انواع عشق بسیار میباشند اما به هر حال تمام آنها برک هستند و به نوعی در جهت پیشرفت زندگی و تعالی انسان میباشند.

به یاد داشته باشید نباید هر نوع علاقه و یا هوسی را با عشق اشتباه گرفت، عشق دارای ویژگی های بسیار زیادی میباشد که آن را از احساسات دیگر متمایز میکند.

روانشناسی عشق نشان میدهد که چگونه باید آن را از دید علم روانشناسی مورد بررسی قرار دهیم و به دور از سوتفاهم هر چیزی را عشق ننامیم.

بر اساس علم روانشناسی عشق در اوایل زندگی اولین تجربه ما از عشق از طریق مهربانی، توجه و محبتی حاصل می شود که مادر، پدر یا پرستار نثار ما می کنند.

به مرور زمان در طول دوران نوزادی و کودکی رفتارهایی مانند مهر، محبت و توجه والدین باعث می شوند که ظرفیت ایجاد صمیمیت، الفت یا روابط با دیگران که وابستگی نام دارند و نحوه دلبستگی ما با دیگران را در سرتا سر زندگی معین می کنند در ما به وجود آید.

همه در مورد عشق و عشاق خانم هایی که در غم و اندوه در خانه های خود بودند، کشت و کشتار های جاده ای، اسب سوارانی که در هر صفحه از داستان کشته می شدند، جنگل های درخشان، درد قلب از عشق، عهد و پیمان ها، بعض ها و آه ها، اشک ها، بوسه ها و قایق سواران زیر نور مهتاب، بلبلان و هزار دستان در بیشه زار ها، مردان شجاع همچون شیر و مردانی همچون بره ترسو، پرهیزکاران راستین، متمدنین ثابت قدم و چشمه های اشک بوده اند.

شما عشق را چطور تعریف میکنید؟

اگر فکر میکنید عاشق شده اید و یا قصد تشکیل خانواده را دارید باید با نشانه های عاشق شدن آشنایی داشته باشید تا خدایی نکرده احساسات زودگذر را با عشق واقعی اشتباه نگیرید.

اما به یاد داشته باشید یکی از نشانه های عاشق شدن این است که هنگامی که افراد عاشق می شوند اغلب بیش از حد نرمال فعالیت می کنند و سعی می کنند کارهایی را انجام دهند که مطلوب طرف مقابلشان است.

در بسیاری مواقع ممکن است خود را در حال امتحان کردن یک غذای جدید و تماشای یک فیلم جدید ببینید یا به فعالیت های جدیدی مانند دو یا ماهی گیری تمایل پیدا کنید. افرادی که عاشق می شوند دوست دارند به خود ثابت کنند که به میزان بیشتری از تنوع در زندگی دست یافته اند.

به همین خاطر عاشق شدن چیزی نیست که خیلی ساده به آن دست پیدا کنید و یا حتی آن را نگه دارید.

عشق مانند گلیست که باید از آن مراقبت کنید تا مبادا پلاسیده شود و دیگر ان زیبایی را نداشته باشد. باید به طور مستمر در کنارش باشید.

اما برای رسیدن به هر نوع عشق واقعی باشد ابتدا از خودتان مطمئن باشید. باید بدانید چرا به سراغ آن میروید و در نهایت آیا تونایی مراقبت از عشق را دارید یا نه.

در شروع به مطالعه خود باید بدانید که از اعتماد به نفس کافی برای بودم در کنار عشق برخوردار هستید یا خیر. آشنایی با راه های افزایش عزت نفس از باید های ورود به هر رابطه ای میباشد و بدون آن تنها وقت خودتان را هدر داده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *